Prodüksiyonlarının tamamında mitoloji ve eski uygarlıkların yanı sıra aydınlık bir gelecek hayalinin etkilerini hissettiren Phoenix, bünyesinde olimpik atletlerin yanı sıra her biri kendi dalında ustalığını kanıtlamış dansçı, müzisyen, dövüş sanatları sporcusu, görsel sanatçı ve teknik uzmanı bulunduruyor. Tanıma fırsatı buldukları kültürlerin hareket tekniklerini kendilerine özgü bir şekilde sentezleyen grup, bunları sirk sanatları ve özel efektlerle birleştirip, jimnastik, akrobasi ve dansın dinamizmiyle harmanlıyor. Ortaya çıkan bu yeni, enerjik ve eklektik performans tarzında, kullandıkları elektronik müzik de son derece önemli bir yere sahip.
İzleyenleri zamanın hissedilmediği bir boyuta götürecek yeni gösterileri Illuminaire, ABD’de 3 ay boyunca kapalı gişe sahnelendi. Her yaştan seyirciyi hayal gücüne meydan okuyan imgelerle büyüleyen gösteri, isminden de anlaşılacağı üzere birçok farklı biçimiyle ışığın mucizesini anlatıyor. Artistik beceri, ateş dansı, dövüş sanatları, objelerin manipülasyonu, akrobasi ve özel teknik efektlerin yüksek tempolu karışımı olan şovda siyah ışık, özel LED efektler, siber-lazer ve ham ateş kullanılarak yepyeni bir sahne gösterisi yaratılmış. Dünya çapında yetenekleri, vizyoner bir kostüm tasarımı ve sürreel dekorlarla buluşturan Illuminaire, insanoğlunun gizemli kökenlerinden büyüleyici siber geleceğe uzanan heyecan dolu bir yolculukta seyirciyi gerçek anlamda bu dünyanın dışına taşıyor.

TOPLULUK
Avrupa'nın en iyi ateş ve ışık gösteri topluluğu olarak tanınan Phoenix Creative, 1994 yılından bu yana sahneledikleri şovlarında sergiledikleri ileri teknoloji, kullandıkları sürreel renkler ve sihirle ulaştıkları farklı boyutla kendi alanında uluslararası eğlence dünyasının lideri kabul ediliyor. Topluluğun kadrosu dünya çapında üne sahip olimpiyat atletlerinden, görsel sanatçılardan, dansçılardan ve teknik uzmanlardan oluşuyor.
CEO / SANAT YÖNETMENİ
20 yılı aşkın süredir PhoenixCreative'in kurucusu ve sanat yönetmeni olarak grubu yöneten Marc Brouard, farklı konseptlerde birçok gösteriyle birlikte beş tiyatro yapıtı da tasarlamıştır. 25 yıldır oyuncu ve teknisyen olarak sanat hayatına devam eden Marc Brouard, tüm becerilerini Phoenix için bir araya getirerek grubu dünya çapında bir gösteri topluluğu haline getirmiştir.

KAST
PhoenixCreative’in kadrosunda, Avusturya'nın yetiştirdiği en iyi akrobat ve jimnastikçiler de yer alıyor. Bunların çoğu sporda Avusturya'yı uluslararası platformlarda temsil ediyor. Ayrıca hem Viyana’da hem de uluslararası platformda yeteneklerini ispat etmiş görsel sanatçılar, müzisyenler, dansçılar ve teknisyenler de grubun kadrosunu zenginleştiriyor.

REFERANS
Ödüller:
En İyi Casino Gösterisi 2011, Eldorado Reno, Nevada, ABD
Etkinlik Ödülleri Avusturya: En İyi Gösteri 2011

Hayranlıkla seyredeceğiniz ve Türkiye’de ilk kez sahnelenecek “ATEŞİN MÜCİZESİ”ni sakın kaçırmayın! 12-16 Aralık’ta sadece 6 gösteri için TİM’de…

Ateşin Mucizesi 12-16 Aralık 2012 gösteri programı
12 Aralık 2012 çarşamba saat:21:00
13 Aralık 2012 perşembe saat:21:00
14 Aralık 2012 cuma saat:21:00
15 Aralık 2012 cmt. saat:15:00 ve 21:00
16 Aralık 2012 pazar saat:15:00
12 Aralık Çarşamba 21:00 – 15 Aralık Cumartesi 15:00 ve 16 Aralık Pazar:15.00 gösterimleri öğrencilere %20 indirimli satışa açılmıştır.
Biletler Biletix’te…
Biletix telefon : 0216 556 98 00
Web adresi : www.biletix.com
TİM SHOW CENTER ETKİNLİKLERİNİ YouTube, Facebook ve twitter sayfasından takip edebilirsiniz.
TİM SHOW CENTER
Darüşşafaka Caddesi Derbent Mevki
(Darüşşafaka Kampüsü Yanı)
Maslak - Sarıyer
Tel: 0212 286 66 86 (15 hat-pbx)
www.timshowcenter.com
“ATEŞİN MUCİZESİ”
IŞIK KOSTÜMLERİNİN VE HAREKETLİ RENKLERİN ÇAĞ ÖTESİ DÜNYASINA GİRMEYE HAZIR OLUN:
BU ŞOV, PERFORMANS SANATININ GELECEĞİNE YÖN
VERECEK, EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR GÖSTERİ!
Tanrıça kanatlarını iki yana açtı ve evrene hayat verdi..!
Yıldızlarla dolu kozmik varlığın kanatları arasındaki evrenlere yapılan yolculuk…
Kostümlerin, dansın, illüzyon ve estetik düş gücünün birleştiği muhteşem bir sahne tasarımı sizleri bekliyor…

SU – MORÖTESİ SİHİRİ
Bu büyüleyici sahnede, esnek ve zarif jimnastikçilerle, ipeğin alımlı hareketleri ve kurdelelerin akıcılığı bir araya geliyor. “Biz, ruhani ve kutsal olan, akıcı, kadınsı güzelliğin şovunu hazırladık. Siz de bizimle, suyun yumuşak ve kıvrak dünyasına girin, onun derinliği ve zarafetindeki mucizelere tanık olun.’’

SU İPEKLERİ / HAVA SANATI ve DANS
Yerçekiminin ötesine geçin… Hava kadar hafif akrobatlar baş döndürücü yüksekliklere kolayca tırmanıyorlar. Esnek vücutlarını elastik ince kumaşlarla düğümlüyor, kozalar oluşturuyor, düşüyor ve tekrar başka düğümlere geçiyorlar. Seyirciyi hayrete düşüren ve güvenlik ağı olmaksızın sahnelenen bu gösteride sanatçılar güçlü ellerine ve bedenlerinin kusursuz gerginliğine güveniyor, her bir izleyiciyi tekrar tekrar büyülüyorlar.

MUMLARIN DANSI
Sahnedeki büyü, adeta bir mum ışığına hapsediliyor. Zarif dansçılar alevin saf enerjisiyle bir oluyorlar. Şovun bu bölümünde nefesler kesiliyor ve ateşin kadimliği kadar büyüleyici bir performans sergileniyor. Yakındoğu ve Hint Yarımadası’nın elementleri, modern jimnastiğin esnek güzelliğiyle birleşiyor. Nihai kadın zarafeti, ateşin ışığının tensel dokunuşunda yükseliyor.

TAPINAK – ATEŞ ve KROBASİ
“Phoenix Ateşi” zarafet ve etkisini, Arap çöllerinin mistik ruhundan alıyor; müzikler, Arap ritimlerinin güçlü, modern füzyonu; kostümler, geleneksel kıyafetlerin etkileyici devamlılığını sağlıyor.
DÜŞ MATRİKSİ – MORÖTESİ İLLÜZYON
Hiçbir şey, göründüğü gibi değildir! Düş Matriksi, tersyüz edilmiş, her şeyin adeta baş aşağı edildiği, sadece siyah ve beyazı içeren bir dünya sunuyor. Diğer şovlardan farklı olarak mizah içeriyor ve modern hayatın alaycı ve komik bir resmini sunuyor. Grubun repertuarındaki en yalın ama hiç şüphesiz en unutulmaz nitelikteki bu sahneler için morötesi ışık efektleri ve illüzyon kullanılıyor.

ADAGIO
Bu büyüleyici el ele performans, jimnastik yeteneklerini ve senkronizasyonu birleştiriyor. Hayranlık uyandıran bir koreografi ve göz kamaştırıcı kostümler ise her zamanki gibi şovun olağan birer parçası. Sahnedeki çift, izleyenlerin tüm dikkatini heyecan verici bir tempo ve denge yeteneğiyle üzerinde toplarken, sanatçılar bedenleriyle bir hikaye anlatıyorlar. Bu muhteşem performans, yüksek sanatsal koordinasyon ve dansçıların mutlak ve karşılıklı güvenine dayanıyor.

RUH DANSÇILARI – “EŞARPLAR”/ MORÖTESİ ŞOV
İpek eşarplı dansçılar, ışığın coşkulu ve parlak doğasını sahneye taşıyorlar. Morötesi ışıklar, jimnastikçiler, çağdaş dans elementleri ve akıcı ipek kostümler, senkronize güzelliğin göz alıcı, ışık saçan şovuna dönüşüyor.

IŞIK VİZYONU – LED ve LAZER GÖSTERİSİ
En son ışık teknolojileriyle birleştirilmiş, tamamen orijinal ve yepyeni bir performans. Bu baş döndürücü ve göz alıcı gösteri, dans, akrobasi, sanal kostümler, hareket sanatı, özel efektler ve renkli DPSS lazer koreografisiyle sergileniyor.

GEOMATRİKS – LED & LAZER GÖSTERİSİ
Geomatriks, üç boyutlu büyük nesnelerin dans ve akrobasiyle birleştiği, olağanüstü, yepyeni bir LED/lazer gösterisi. Yansıtıcı, morötesi kostümlerle birleştirilen bu şov, hareketli renklerle izleyiciyi büyülüyor. Geometriks, Işık Vizyonu’ndan farklı bir teknolojiyi temsil ediyor, fakat aynı şekilde çarpıcı ve güçlü bir gösteri. Kısa ve kusursuzca dengelenmiş bir şov.
PHOENİX ATEŞİ – ATEŞ ŞOVU Açılıştaki patlamanın ilk anından itibaren, alevler izleyiciyi büyüleyici, hipnotize eden bir atmosfere sokuyor. Ateş, dans eden bedenlerin uzantısı oluyor adeta ve gökyüzünün tuvalinde coşkulu bir resim çiziyor. Phoenix grubu bu şovlarını; hareket sanatının, dansın, savaş sanatlarının, akrobasinin, jimnastiğin ve özel ateş tekniklerinin birleşimi olarak tanımlıyor. Ayrıca dinamik ateş, gaz ve fişek efektlerini ön plana çıkartarak, göz alıcı kostümler, baş döndürücü sahne tasarımı ve özel fişek koreografileri eşliğinde şovlarını tamamlıyorlar.
KLASİK ATEŞ - ALEV SENFONİSİ
Klasik ateş, tüm Phoenix ateş şovunun doruk noktasıdır. En keyif verici etkiyi yaratan gösteridir. Bu coşkun dans gösterisinde muhteşem ve çarpıcı kostümler, mükemmel şekilde hazırlanmış özel efektler ve fişek gösterilerinin yeni ve senfonik füzyonu izleyenleri büyülüyor.

Haberin Eklenme Tarihi: 12.06.2013